Tweede fase van werkzaamheden in de Vaartstraat: update

De tweede fase (fase 1b) van de wegwerkzaamheden in de Vaartstraat startte op dinsdag 7 februari.

Het einde van de werken is voorzien op vrijdag 7 april. Dit is onder voorbehoud van het weer en onvoorziene omstandigheden.

De werfzone betreft de Vaartstraat tussen het Gravenbos en het kampeerautoterrein.

Dit heeft een aantal belangrijke gevolgen.

Algemene omleiding

  • Het autoverkeer komende vanuit de richting van Oostende wordt op het kruispunt Vaartstraat/Kanaalstraat/Keiweg omgeleid naar de Oostendse baan om zo Gistel-centrum te bereiken. Het verkeer met bestemming Eernegem-Westkerke wordt op hetzelfde kruispunt omgeleid via Oudenburg.

  • Het verkeer richting Oostende wordt op de Sint-Jans-Gasthuisstraat omgeleid naar de Oostendse baan of naar Westkerke-Oudenburg.

  • De Zomerloosstraat wordt terug éénrichtingsverkeer. De Sportstraat zal terug bereikbaar zijn vanuit het centrum via de Vaartstraat.

Lokale verbindingen / bereikbaarheid

Alle lokale verbindingen zijn in een woon- en/of schoolomgeving. Alertheid en aangepaste snelheid zijn noodzakelijk.

  • Voor de inwoners van de Tulpenlaan zal de hinder in de mate van het mogelijke tot een minimum beperkt worden.

    De wijk zal tijdelijk niet toegankelijk zijn tijdens de opbraak en de heraanleg van de weg.
    Tussen de opbraak en het herstel zal een tijdelijke verharding aangelegd worden tussen de Tulpenlaan en het Gravenbos. Zo blijft de wijk buiten de werkuren (7 tot 17 uur) toegankelijk via het centrum.

  • In samenspraak met de aannemer wordt getracht de Groene Dreef tijdens de volledige duur van de werken open te houden. Zo kun je vanuit Oostende nog het stadscentrum bereiken.
  • Het vrijetijdscentrum Zomerloos en het sportcomplex Ghistelehof zijn bereikbaar via de Vaartstraat (vanuit het centrum) en de Sportstraat OF via de Neerhofstraat - Kaaistraat – Zomerloosstraat.

    Het verlaten van deze omgeving kan via de Sportstraat en Vaartstraat richting centrum.
  • Fietsers zullen via het kampeerautoterrein, de jeugdsite en de Pol Gernaeystraat van en naar het centrum kunnen.

  • De buitenschoolse kinderopvang de Zonnebloem is bereikbaar via de Pol Gernaeystraat.
    Tijdens de werken in de Pol Gernaeystraat zelf (in een latere fase) zal dit dan weer tijdelijk niet mogelijk zijn.

  • Het kampeerautoterrein blijft bereikbaar, maar enkel vanuit de richting van Oostende. Vanuit het centrum van Gistel kun je het kampeerautoterrein niet bereiken.

Vrije fase

De werken in de Sportstraat en de Pol Gernaeystraat betreffen een vrije fase. Deze fase moet ook nog uitgevoerd worden, maar de impact op het doorgaand verkeer is hier verwaarloosbaar. 

Tijdens fase 1b kan er niet gewerkt worden in de Pol Gernaeystraat. Dit heeft te maken met de omleiding voor de fietsers en de toegankelijkheid van de buitenschoolse kinderopvang De Zonnebloem.

Bekijk hier het overzicht van alle fases en de gevolgen voor het busverkeer

Gepubliceerd op vrijdag 3 maart 2023 15 u.