Comedian Hans Cools was op vrijdag 18 september te gast bij Uze Rootz, de Gistelse jongerenwerking voor 12- tot 15-jarigen. Tijdens een workshop rond humor en comedy liet hij de jongeren ontdekken wat iets grappig maakt, waar je inspiratie haalt en hoe je zelf met humor aan de slag kunt gaan.
Hans Cools is een West-Vlaamse comedian uit Lichtervelde die de voorbije jaren naam maakte in de Vlaamse comedywereld. Met zijn herkenbare en ontwapenende humor haalt hij inspiratie uit het dagelijkse leven. Zijn eerste zaalshow Cools & Zonen speelde hij meer dan 140 keer in Vlaanderen. Sinds 2026 trekt hij rond met zijn tweede zaalshow Zolang de voorraad strekt.
Mag je daar nog mee lachen?
Tijdens zijn bezoek aan Gistel deelde Cools zijn ervaring met de jongeren van Uze Rootz. Onder de noemer Mag je daar nog mee lachen? gingen ze samen op zoek naar wat humor precies is. Wanneer werkt een grap? Hoe kom je op een grappig idee? En zijn er grenzen aan humor? De jongeren kregen tips van Cools en mochten vooral ook zelf experimenteren en hun creativiteit gebruiken.
Ontmoetingsplek voor jongeren
Uze Rootz is de jongerenwerking van de stad Gistel voor 12- tot 15-jarigen. Elke vrijdag tijdens de schoolweken kunnen jongeren van 16 tot 18 uur terecht in jeugdhuis UzUz. Ze kunnen er samen ontspannen en deelnemen aan verschillende activiteiten en workshops. Van sport, muziek en gaming tot koken of activiteiten rond themas die leven bij jongeren.
Uze Rootz vindt tijdens de schoolweken elke vrijdag van 16 tot 18 uur plaats in jeugdhuis UzUz, Zomerloosstraat 42 in Gistel. Deelname is gratis en vooraf inschrijven is niet nodig.
